kompletný servis
© abcpodlahy.sk               Všetky práva vyhradené          2013
Laminátové podlahy radíme medzi plávajúce podlahy, čiže také, ktoré nie sú pevne spojené s podkladovou vrstvou, ale ktoré sa vždy pokladajú ako samostatné dosky, vzájomne spájané, a to najčastejšie spôsobom na princípe perodrážky. Laminátové plávajúce podlahy bývajú veľmi dobrými napodobeninami dreva, ale tiež kameňa či dlažby. Vrchná vrstva podlahy je totiž tvorená potlačou, živicou napusteným papierom, ktorý môže mať ľubovoľný vzor. Laminátové podlahy sú viacvrstvové podlahové krytiny, ktoré sú z veľkej časti vyrábané z drevených materiálov. Oproti klasickým celodreveným podlahám je to studenšia a hlučnejšia krytina, je však výrazne lacnejšia a jej údržba je jednoduchšia. Laminátové podlahoviny majú tiež vysokú vodeodolnosť a sú pomerne dobre prispôsobivé voči oderom. Podľa oderuodolnosti a záťažovosti sa laminátové podlahy delia na komerčné a domáce krytiny, kde komerčný typ je vyrábaný s ohľadom na vyššiu mieru záťaže.
Laminátová podlaha je hrubá len šesť až osem milimetrov, čo je asi len polovica z hrúbky drevených parkiet. Aj napriek tomu, že je tenšia, je veľmi odolná a trvácna. Základ tvorí tiež drevo vo forme zhustených alebo lisovaných drevených vláken (drevotrieska, MDF alebo HDF doska), ktorý je hlavným predpokladom jej odolnosti. Technológia výroby už môže byť rôzna a od nej sa vyvíja aj cena podlahy.
PODLAHY DOMOV PONUKA NAŠE PRÁCE REFERENCIE KONTAKT PODLAHY DOPLNKOVÝ SORTIMENT NOVINKA Drevené podlahy Laminátové podlahy Vinylové podlahy Koberce PVC podlahy LAMINÁTOVÉ PODLAHY
Celý ponúkaný sortiment nájdete na: